Novi Nosówka

07.04.1987

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
Początki sportu w naszym regionie sięgają wczesnych lat powojennych. W naszej miejscowości Ludowy Zespół Sportowy powstał w 1957 roku. Boisko, na którym rozgrywano mecze mieściło się na terenie należącym obecnie do Ochotniczej Straży Pożarnej i od 1971 r. był to plac budowy. To spowodowało zaniechanie działalności. W 1987 roku powstał LZS „NOVI” Nosówka. Inicjatorem jego założenia był nieżyjący już sołtys Emil Baran. Pierwszy mecz rozegrano 2 czerwca 1987 roku w zawodach o Puchar Wojewody Rzeszowskiego, wygrywając 5:2 ze Straszydlem. W latach 1987-1992 klubem kierowali: Janusz Kocur, Stanisław Stachowicz, Zygmunt Kocur, Henryk Bieńkowski. Od 1992 roku funkcje prezesa pełni Adam Stachowicz. W 1998 roku zarejestrowano w sądzie i zgłoszono statut stowarzyszenia Klub Sportowy „NOVI” Nosówka. W ostatnich latach klub utrzymuje się z budżetu Gminy Boguchwała i pozyskanych dochodów od sponsorów. W sezonach 2001/02 oraz 2003/04 Novi Nosówka świętowała awans do "A" klasy, niestety już po pierwszych sezonach przegrywając rywalizację o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. W ubiegłym roku Novi w świetnym stylu wywalczyło ponownie awans, nie przegrywając w sezonie żadnego meczu, mając passe 17 zwycięstw z rzędu.